CIRCUS FOLIE  & CRIMINAL ELEPHANT (Igaunija)
“Viktor and the Yellow Globe”

Piektdien 8. augustā plkst. 19:30 laukumā pie Rīgas Kongresu nama.

Sadarbībā ar Lunohod

Basic RGB

Cirka studija Folie dibināta 2000. gadā. Šobrīd savā brīvajā laikā 5 pasniedzēju vadībā tur trenējas, apmēram, 90 jauniešu. Studijā ir trīs trupas, kuras uzstājas ar savām izrādēm, no kurām vecākā piedāvā profesionāla līmeņa izrādes. Gada laikā studija piedāva ap 30 izrādēm. Folie sadarbojas arī ar citiem jaunatnes cirkiem Igaunijā un Rietumeiropā. Pagaidām tā ir vienīgā cirka studija Baltijas valstīs, kas spēj sagatavot jauniešus iestājeksāmeniem cirka augstskolās pasaulē. Folie studio audzēkņi ir ne tikai Igaunijas, bet arī visas Baltijas cirka jaunā paaudze.

Līdzās mākslinieciskajām aktivitātēm Folie cenšas Igaunijā attīstīt arī sociālo cirku, rīkojot dažādas darbnīcas, kā arī izglītojot savus pasniedzējus ārzemju konferencēs un sadarbības projektos.

Folie paši par sevi saka, ka cirks ir viņu dzīvesveids, un viņu mērķis ir attīsttīt cirku gan amatieru, gan sociālā cirka gan arī profesionālā līmenī.

Izrādi veidojusi Folie trupa FF sadarbībā ar grupu Criminal Elephant.

Ik rītu kāds ministrijas ierēdnis steidzas uz darbu. Un ik rītu viņš atklāj, ka viņa darbs ir lieks. Tāpēc ik vakaru viņš slīgst depresijā un akoholismā, lai pamostoties atkal veltīgi steigtos uz darbu. Katru dienu saule aust un riet un nevajadzīgais ierēdnis to redz tikai savos sapņos.

Akrobātiska performance uz metāliskas struktūras.