Valsts svētku nedēļā atceramies, cik svarīga katrai valstij un tautai ir neatkarība, un atbalstām Ukrainas tautu cīņā par valsti un brīvību. Sadarbībā ar Rīgas cirku piedāvājam fiziskā teātra apvienības “Lekuči Creative Collective” izrādi “Tear” un dejas īsfilmu “Tell Me – Де Ти”.
Ieeja uz filmu un izrādi – bez maksas, bet brīvbiļetes pieejamas ierobežotā skaitā. Pasākumā būs iespējams ziedot Ukrainas atbalstam.

Kad: 16. novembrī plkst. 20.00
Kur: Rīgas cirkā
Ieteicamais vecums: 12+
Izrādes garums: 66 minūtes.
Īsfilmas garums: 12 min

PAR IZRĀDI

Iestājas tumsa. Nē, vispirms salūta vietā krīt raķetes, tad iestājas tumsa, un tad – tajā tumsā – cilvēki meklē gaismu, un vienīgā vieta, kur to atrod – savās sirdīs. Asaras birst. Un dvēseli plosa nemitīgs emociju konflikts – “vai manā dvēselē var sadzīvot mīlestība un karš?”, jautā katrs izrādes “Asara” tēls.

Lekuči Creative Collective – jauna lietuviešu-ukraiņu teātra kompānija, radusies kara vidū, mēģina runāt par vispārcilvēciskām vērtībām, kuras apdraud vardarbība.

PAR ĪSFILMU
Pirms izrādes būs iespēja noskatīties Marijas Koreņevas un Sandro Garibašvili laikmetīgās dejas īsfilmu “Tell Me – Де Ти” – dejas formā izteiktu skaudru stāstu par notikumiem kara plosītajā Ukrainā.
Kā mūsu ķermenis reaģē uz kara vardarbību? Kā psihe cīnās ar visaugstākajiem draudiem mūsu labklājībai un drošībai? Kādas ir sajūtas, aizejot no mājām, nezinot, vai kādreiz būs iespēja atgriezties? Šī deju īsfilma ir Ukrainas kara radīto iekšējo sajūtu seku izpēte. Četri dejotāji izdzīvo emocijas un robežstāvokļus, kādos cilvēku noved karš, izsakot tos caur deju, dzeju un vizuālu stāstījumu.

PAR MĀKSLINIEKU APVIENĪBU “LEKUČI CREATIVE COLLECTIVE”
Apvienību “Lekuči Creative Collective”, kas Ukrainā pazīstama ar nosaukumu “The 5th Floor Studios”, radījuši divi mākslinieki – dzejnieks, dejotājs un producents Sandro Garibašvili, kā arī aktrise, režisore un pedagoģe Marija Koreņeva. Abi studējuši mūsdienu klaunādes tēva Žaka Lekoka metodēs balstīto fizisko teātri. 2005. gadā Čikāgā (ASV) dibinājuši apvienību “Eleffant-Foot”, vadījuši klaunādes un bufonādes meistarklases. Marija pēc atgriešanās Ukrainā, Harkivā dibinājusi fiziskā teātra skolu, vadījusi improvizācijas teātra nodarbības un strādājusi arī kā geštaltterapeite. Sandro bijis idejas autors, producents un dalībnieks virknē skatuves iestudējumu Čikāgā, Bostonā un daudzviet Eiropā. Kopā ar Konstantīnu Zoriku uzņēmis pasaules kinofestivālos pamanīto filmu “The Hill” un ir arī viens no īsfilmas “Tell Me – Де Ти?” autoriem.
Apvienība “Lekuči Creative Collective” dažādu žanru un tehniku darbos dejas formā veido dialogu ar skatītāju.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:
• varat tikt fotografēts un filmēts;
• jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.