Starptautiski mākslinieki, žanru sinerģija, meistarklases un sarunas par cirku laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivālā “Re Rīga!” no 18. līdz 23. augustam

Jauni žonglēšanas paņēmieni, objektu transformēšana, satīra un akrobātika, klaunāde, vienas bungas un 234 žonglēšanas riņķi, māls un mīmika šogad festivāla programmas izrādes sniegs iespēju pārliecināties par cirka un citu mākslas žanru: mūzikas, tēlniecības un dejas radītās sinerģijas māksliniecisko efektu. Festivāls notiks no 18. līdz 23. augustam ar ieskaņas izrādēm Rīgas pilsētas svētkos.

Uz profesionālu laikmetīgo cirku varēs noskaņoties jau 18. un 19. augustā Pilsētas svētkos, kur notiks vairākas izrādes: kompānijas HURyCAN (Spānija) laikmetīgās dejas izrāde ASUELTO, klauna MURMUYO (Spānija) priekšnesums FISURA, kā arī Zviedrijas laikmetīgā cirka trupas SOON COMPANY izrāde GREGARIOUS. Šīs izrādes notiks ārtelpā laukumā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un būs bez maksas.

Festivāla hedlaineru programma tiks atklāta 21. augustā koncertzālē “Tu jau zini kur!” ar izrādi FANG, ko veidojusi viena no avangardiskākajām un pieprasītākajām cirka apvienībām Eiropā spāņu cirka trupa ANIMAL RELIGION. Izrāde ir pats jaunākais apvienības veikums, kurā izcilais akrobāts Kims Hirons (Quim Giron) stāsta par Zemi kā par pārvietošanās līdzekli, kurā lietas parādās un pazūd, un fang jeb māls šajā stāstā ir līdzeklis, kā piedzīvot nepārtrauktas pārmaiņas – no tukšuma uz pasauli, kas pilna dīvainiem radījumiem, kuros cilvēka un māla daba saplūst. FANG tiks izrādīta arī 22. augustā.

Rīgā uz festivālu ieradīsies arī franču trupa STOPTOÏ ar žonglēšanas izrādi LOOP. Šī ir jauna žonglēšanas valoda un jaunu māksliniecisko formu meklējums. Izrādē darbojas 3 mākslinieki, tiek izmantoti 234 žonglēšanas riņķi, 54 bumbiņas un 1 bungas. Mākslinieki liec un transformē objektus, ķermeņus, mūziku, pēta jaunas formas, jaunas skaņas un jaunus žonglēšanas paņēmienus, tādējādi mēģinot lauzt priekšstatus par izrādes ideju pašā saknē. Trupu 2016. gadā nodibināja mūziķis Gaetans Allārs (Gaëtan Allard) un žonglieri Gonzalo Fernandess Rodrigess (Gonzalo Fernández Rodríguez) un Neta Orena (Neta Oren). Šī izrāde būs skatāma koncertzālē “Tu jau zini kur!” 23. augustā.

“Festivāls “Re Rīga!” notiks jau sesto gadu, un Rīga pie laba laikmetīgā cirka, jādomā, jau ir pieradināta un to atpazīst, taču mākslai jāspēj pārsteigt, un šogad cirks sevi demonstrēs kā atvērtu un pievilcīgu žanru sadarbībai ar citām mākslas jomām,” saka “Re Rīga!” festivāla mākslinieciskais direktors Mārtiņš Ķibers.

Šogad festivāla “Re Rīga!” telpu izrādes notiks koncertzālē “Tu jau zini kur!”, Tallinas ielā 10, kas daudziem skatītājiem pazīstama kā festivāla “Sansusī” Rīgas filiāle.

Festivālu atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes: Bilesuserviss.lv