FEDERIKO MENINI IZRĀDE “OYUN”
Argentīna / Spānija

“Oyun” turku valodā nozīmē “spēle”.
“Oyun” ir vizuāla dzeja.
“Oyun” ir neparasts universs, kurā virtuves katli, karotes, tējkannas un citi priekšmeti aktīvi mijiedarbojas, risinot savas attiecības un tajās meklējot savstarpējo harmoniju. Scenogrāfijā telpiski veidotās struktūras sastāvdaļas riņķo ap savu asi, ripo, lidinās un sastopas ar citiem tikpat enerģiskiem priekšmetiem, sagādājot prieku ikviena vecuma skatītājam.

Federiko Menini (Federico Menini) ir dzimis Argentīnā. Viņš studējis arhitektūru un mākslas dažādās pasaules valstīs, līdz pievērsies mūsdienu cirkam. Menini izrādēs sastopas viņa plašais redzesloks: tēlniecība, sociālais teātris, video, gravīra, fotogrāfija, mākslas kritika, ainavu dizains un daudz kas cits. Tieši cirku Menini redz kā fascinējošu multidisciplināru mākslu, kurā šis viss satiekas.

Federiko Menini cirka mākslā darbojas jau vairāk nekā 20 gadus. Savās izrādēs un radošajās meistarklasēs mākslinieks darbojies ar dažādām šīs skatuves mākslas šķautnēm: ar žonglēšanu, virves staigāšanu, teātri, improvizāciju, balansēšanu, klaunādi, akrobātiku, komisko maģiju un eksperimentālo deju.
Menini strādājis vairākās cirka apvienībās. Šobrīd viņš pārsvarā uzstājas ar savām solo izrādēm, bet ir arī žonglieris spāņu apvienības La Trócola Circ izrādē “Potted”, kā arī žonglieris Nueveuno Company izrādē “Sinergia Street”.

Federiko Menini izrādes ir daudzu cirka festivālu laureātes, tostarp, balvas saņēmusi arī izrāde “Oyun”: 2. vietu Award Circada festivālā (Sevilla, 2018), Zirkólika festivāla balvu kā Labākā ielu teātra izrāde (2020, Katalonija), bet 2019. gadā tā ieguvusi 1. vietu Jauno mākslinieku kategorijā festivālā Sois Cultura, kā arī nominēta kā Labākā cirka izrāde un Labākais cirka mākslinieks Valensijas kultūras institūta Skatuves mākslas balvai.

Kad: piektdien, 18. augustā plkst. 19.30 / sestdien, 19. augustā plkst. 19.30
Kur: Rīgas cirka arēnā
Ieteicamais vecums:  adresēta 5+ auditorijai, bet šai izrādei nav vecuma ierobežojumu (biļete vajadzīga no 3 gadu vecuma)
Izrādes garums: 55 min

BIĻETES
Biļetes nav piesaistītas konkrētai sēdvietai.

Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:

  • varat tikt fotografēts un filmēts;
  • jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.
Izrādi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.