KAPSEL izrāde “APARĀTS”
Zviedrija

Ēriks un Džejs ar žonglēšanas palīdzību pēta cilvēka un apkārtējās pasaules attiecības. Pārsteidzošā un personiskā izrāde, kurā tiek iedzīvināti visikdienišķākie priekšmeti un materiāli, ir radīta 5 līdz 12 gadus veciem bērniem, taču iepriecinās arī citu vecumu skatītājus. Šeit tādi labi zināmi materiāli kā papīrs, metāls, stikls un koks iegūst jaunas īpašības, pārtop skulpturālos tēlos un veido origami cienīgus rakstus.

“Aparāts” sastāv arī no skaņu pasaules dimensijas – par godu priekšmetiem, kas ne tikai lido un virpuļo, bet mākslinieku rokās sāk uzvesties gandrīz kā animācijas vai datorgrafikas pasaules objekti, džinkst velosipēda zvaniņi, sitas bungas un iešķindas pudeles, kopā veidojot sadzīvisku simfoniju.

Stokholmā bāzētā cirka mākslinieku apvienība “Kapsel” nododas mākslinieciskajiem eksperimentiem, kas visbiežāk skar objektu manipulācijas, žonglēšanas, mūzikas un zinātnes lauciņus.

Žonglēšanas slavenības – Ēriks Obergs (Erik Åberg) un Džejs Giligans (Jay Gilligan) – ir kopā strādājuši pie daudziem starptautiskiem projektiem. Viņi ir uzstājušies dažādās valstīs un kontinentos, radījuši žonglēšanas rekvizītu ražošanas zīmolu, veidojuši žonglēšanas kultūrai veltītus video, filmas un podkāstus.

“Aparāts” reprezentē domāšanas fleksibilitāti – kā mājsaimniecības priekšmeti izrādē uzsāk pavisam negaidītu dzīvi, tā arī mēs uz pasauli varam palūkoties citādi, nekā pierasts, un ieraudzīt iepriekš nesaskatītas iespējas.

Kad: ceturtdien, 17. augustā plkst. 17.30
piektdien, 18. augustā plkst. 17.30
sestdien, 19. augustā plkst. 16.30 un 18.30
Kur: Rīgas cirka Zirgu stallī
Ieteicamais vecums: 5–12 gadus veci bērni, bet šai izrādei nav vecuma ierobežojumu (biļetes vajadzīgas no 3 gadu vecuma)
Izrādes garums: 45 min (ieskaitot 15 min. kopīgu darbošanos)

BIĻETES
Biļetes nav piesaistītas konkrētai sēdvietai.

Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:

  • varat tikt fotografēts un filmēts;
  • jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.

Izrādi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.