“FAUNA” (LIELBRITĀNIJA)
topošās izrādes work-in-progress

Cirka apvienība „Fauna” pārstāv daudzdisciplīnu akrobātikas un laikmetīgā cirka virzienus, kas apvieno augstākā līmeņa akrobātiku ar teatrāliem uzvedumiem un dzīvo mūziku. “Fauna” uz skatuves cenšas radīt alternatīvu pasauli, kurā akrobātikas elementu tehnika ir tik ļoti precīzi noslīpēta un atstrādāta, ka tā pazūd un nav pamanāma tēlu kustībās, lai skatītāji aizmirstu, ka tā ir cirka izrāde un neuztvertu to kā izcilu fizisko spēju demonstrējumu, bet pievērstu uzmanību pašiem tēliem un to rakstura iezīmēm.

“Faunas” mākslinieki iepazinās studējot slavenajā Stokholmas dejas un cirka universitātē DOCH. Jau uzreiz pēc apvienības dibināšanas 2016. gadā, to izvirzīja Britu mākslas padomes stipendijai, lai uzvestu un prezentētu izrādi Glastonberijas festivālā. Tika saņemti arī piedāvājumi piedalīties rezidencēs, lai izkoptu prasmes un uzstātos dažādās pasaules valstīs, tomēr mākslinieki nolēma izmantot Adelaidas „Fringe” festivālu, lai pirmo reizi izrādītu tāda paša nosaukuma 60 minūšu garu izrādi “Fauna”, kura saņēma augstāko novērtējumu, iegūstot Labākā jaunā mākslinieka, Labākā cirka un iknedēļas Teatrālās pantomīmas balvas.
2018. gada nogalē izrāde “Fauna” bija skatāma Rīgas cirka programmā.

Festivālā RE RĪGA! piedalīsies ar izrādi, kura vēl ir tapšanas stadijā – mākslinieki to izstrādās mākslas rezidences laikā Rīgas cirkā, līdz ar to festivālā redzēsim izrādes īsu work-in-progress.
Jaunā izrāde šķiet dabisks turpinājums “Faunas” pirmajam šovam, kas iedziļinājās idejās par cilvēces pirmatnējām dzīvnieciskajām šķautnēm. Šajā izrādē mākslinieki izmantos ‘palielināmo stiklu’, lai pievērstos mazākiem brīnumiem, ko mums sniedz dabas pasaule, maigi atgādinot par tās dziedinošo un attīrošo būtību. “Mēs vēlamies attīstīt idejas vizuālo veidolu tā, lai jaunā izrāde izceltos ar jaudīgu estētiku un faktūru,” saka mākslinieki. Paturot uzmanības centrā cilvēku, “Fauna” pētīs ideju par gara, vides un iztēles iedzīvināšanu, lai atrastu veidu, kā līdzsvarot mūsu straujās sabiedrības prasības laikā, kad tā turpina virzīties tālāk un tālāk prom no dažām mūsu pamatvajadzībām.

Pirmdien, 17. augustā plkst. 19.00 Rīgas cirkā

Ilgums: 15–20 minūtes
Disciplīnas: pāru akrobātika, vienritenis, dejas akrobātika
Maksimālais apmeklētāju skaits vienai izrādei: 200 personas
Bez vecuma ierobežojuma
Bez maksas

Izpildītāji: Aino Savolainen, Imogen Huzel, Josh Frazer, Matt Pasquet
Konsultanti: Simon Ortega, Jason Dupree
Mūzika: Geordie Little

Apmeklējot izrādi, jūs piekrītat ka:
• varat tikt fotografēts un filmēts;
• jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.