Be Flat. Follow Me. Foto: Yngwie Scheerlinck

Laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivālā RE RĪGA! — cirka mākslas svētki Rīgas pilsētvidē

Laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls RE RĪGA! šogad norisināsies dažādās Rīgas vietās. 15. un 16. augustā Rīgas pilsētas svētku programmā iekļautas bezmaksas laikmetīgā cirka un ielu izrādes, kā arī Rīgas cirka skolas aktivitātes bērniem Dzegužkalnā. Savukārt no 17. līdz 20. augustam festivāls piedāvās izrādes Rīgas centrā – Rīgas cirkā un tā apkaimē, K. K. fon Stricka villā un citviet. BIĻETES: aula.lv

Vairums izrāžu paredzēts izrādīt pilsētvidē, tās pielāgojot izvēlētajai vietai. Site-specific jeb vietai pielāgotās izrādes atstāj ilgstošu ietekmi uz apmeklētāju, jo darbs ir veidots, respektējot konkrēto vidi, un ļauj skatītājam justies kā daļai no mākslas darba. Turklāt tā ir iespēja ieraudzīt, kā pilsēta mākslinieka ietekmē mainās.

Viena no izrādēm – apvienības Be Flat (Beļģija) parkūra izrāde “Follow Me” – norisināsies virs skatītāju galvām – jumtu līmenī. Mākslinieki aicinās skatītājus akrobātiskā parkūra ceļojumā cauri pilsētvidei – no trokšņainās Merķeļa ielas cauri Rīgas cirkam uz mierīgo Alfrēda Kalniņa ielu un tālāk caur pagalmiem uz Elizabetes ielu. Katras izrādes saturu lielā mērā noteiks konkrētais maršruts, ko Be Flat izvēlēsies, tāpēc katra izrāde pēc savas būtības būs unikāla.

Savukārt cirka apvienība Amer i Àfrica (Katalonija) rādīs iestudējumu “Envà”, kurā divi izrādes varoņi, izmantojot pāru akrobātikas tehniku un nedaudz iesaistot arī skatītājus, izspēlēs cilvēcisko attiecību īpatnības.

Rīgas pilsētas svētkos uzstāsies Rīgā jau savulaik pabijušais klauns Murmuyo. Šoreiz viņš rādīs izrādi “Su-Seso taladro”, kurā ķersies pie satiksmes regulēšanas jautājumiem.

Festivāla programmā piedalīsies vēl citi viesmākslinieki, tostarp arī mākslinieki no Rīgas cirka rezidenču programmas.
“Re Rīga!” piedāvā gan maksas, gan bezmaksas izrādes. Vairums festivāla izrāžu (īpaši Rīgas svētku programmā iekļautās) ir paredzētas ģimeņu auditorijai – tās ir oriģinālas, asprātīgas un izklaidējošas.

Izrādēs tiks veikti visi atbilstošie drošības un sanitārie pasākumi.

Atskats uz 2019. gada festivālu RE RĪGA!: